Stačilo šest měsíců a velkorysý prostor hrubé stavby ožil minimalistickým designem a moderními technologiemi

Kombinace bělený dub, šedý kámen a prvky tmavšího jasanu, to je krásný podklad pro černobílé zařízení. Jak říkal známý designér Karl Lagerfeld: „Černo-bílá vždy vypadá moderně, ať už to slovo znamená cokoliv.“

Rozloha: 260 m2, rodinný dům

Kromě pár požadavků, jako byla například velká otevřená knihovna, nám klienti nechali při návrhu volnou ruku. To se pozitivně odrazilo v celkové jednotnosti designu.
– Pavel Gašpar, designér, autor projektu, archstyl.com

Velkou výhodou při vzniku tohoto rozsáhlého interiérového projektu rodinného dřevodomu bylo, že jeho majitelé oslovili studio archstyl již ve fázi, kdy se budovala hrubá stavba. Autoři projektu, architekti Pavel Gašpar, Zoltán Horváth, Juraj Krč, tak mohli zoptimalizovat návrh a tvořivě, bez omezení, zapracovat všechny skryté technologie, které dnešní moderní bydlení vyžaduje.

otevřený prostor moderního obývacího pokoje s kuchyní zařízený v minimalistickém stylu, s kamenným a dřevěným obkladem na stěně, podlahou z bílého dubu a biokrbem
Pohled do otevřené společenské zóny představuje kombinaci barev a materiálů, která charakterizuje jednotný interiér celého domu: kamenný obklad, tmavý jasan, na podlaze bělený dub a černobílé prvky zařízení.

Tento čistý, moderní minimalistický interiér ukrývá například rekuperaci, částečně inteligentní elektroinstalaci pro LED osvětlení, nastavitelné světelné scény, ozvučení i zabudované odsávání digestoře v kuchyňském ostrově. Samozřejmě je lze řešit i v pozdějších fázích stavby, ale v takovém případě dochází ke zbytečně zvýšeným nákladům, vizuálním kompromisům i ztrátě času.

Spolu i odděleně
Dispozice domu je jasně rozdělena na denní a noční část. Přízemí tvarované do písmene U propojuje všechny obytné místnosti ve společném atriu. Patro je zasvěceno naprosto soukromé zóně domácích s krásnou vzdušnou ložnicí s výhledem, velkou koupelnou a velkorysým šatníkem. I dolní podlaží je optimálně vybaveno množstvím šatníků a úložných prostor.

moderní minimalistický obývací pokoj s béžovou rohovou sedačkou, kulatými konferenčními stolky, taburetem, šedým kobercem a TV stěnou
Obývací pokoj s kuchyní má vyšší světlou výšku než jídelna. I díky velkým portálovým oknům působí vzdušněji. Její dominantou je komfortní rohová sedačka.

Minimalismus také v materiálech
Samotný design interiéru je moderní, laděný do přírodních, zemitých tónů. Aby působil čistě a elegantně, i použité materiály autoři zminimalizovali na tři základní, které se nesou v jednotě celým domem. Spolu s neutrálními černobílými prvky tvoří harmonický celek. Bělený dub v podobě lepené podlahy tvoří základ a výrazně se podílí na pocitu tepla domova.

Sekundující materiály jsou šedý kamenný obklad a šedohnědé tmavší jasanové dřevo. Ostatní vestavné nábytkové prvky i větší část kuchyně jsou navrženy v neutrální bílé, což ještě násobí dobré prosvětlení velkého prostoru.

Schody jako akcent
Jelikož velký šatník je ukrytý v samostatné místnosti, vstupní hala mohla zůstat vzdušnější – bez velkých skříní, jen se sezením a úložným prostorem na boty. Schodiště ve vstupní hale, také z dílny studia .archstyl, tvoří antracitové schodnice spojované masivními stupni. Zábradlí ze strany chodby tvoří atypické ocelové pásy kotvené pod různým úhlem do stropní konstrukce. Vycházejí do popředí jako designový prvek na pozadí kamenné dlažby a dekorační stěrky se vzhledem betonu.

designové schodiště ve vstupní hale rodinného domu
Schodiště ve vstupní hale působí jako designový prvek.

Skvělý výsledek z funkční i designové stránky celého interiéru je následkem komplexního řešení prací od návrhu přes projektovou dokumentaci na výrobu nábytku na míru až po precizní realizaci do posledního detailu, které zastřešoval realizační tým studia.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články