Luxusní zahradní nábytek

Teakový zahradní nábytek je jedním z nejlepších na trhu. Chcete vědět proč? Shrnuli jsme pro vás 4 výhody tvrdého dřeva – teaku.

Určitě i vy toužíte po dokonalé zahradě. K ní patří nejen upravený trávník a záhony plné barevných květin, ale také kvalitní zahradní nábytek. Do venkovního sezení a dalších doplňků se vyplatí investovat. A pokud nechcete vyhazovat peníze jen tak, rozhodněte se pro kvalitní materiál. Jedním z nich je například teak, který je mimochodem trendem této sezóny a to zejména v kombinaci s kovem.

Zahradní nábytek z teaku
K tvrdým dřevům řadíme listnaté stromy. Teak je nejtvrdším, nejodolnějším a nejsilnějším z nich. Tím se stává vítězem pro ideální exteriérový nábytek, který vydrží desítky let. Už ve středověku se používal při stavbě lodí, dnes jej uvidíte zejména na jachtách a člunech.

A jaké jsou jeho nezaměnitelné vlastnosti?

 1. Zahradní nábytek z teaku je odolný vůči špatnému počasí
  Vynikající vlastností teakového venkovního nábytku je schopnost odolávat všem povětrnostním podmínkám. Jedná se o jeden z mála stromů na světě, které obsahují přírodní olej. A vlastnosti oleje zřejmě znáte:

odpuzuje vodu
brání deformaci
chrání před prasknutím
Nábytek do exteriéru z teaku snese silný déšť i krupobití, sníh, ale i spalující slunce, aniž by se změnily jeho vlastnosti.

Kromě zahradního nábytku a zmíněných lodí, se teak díky své odolnosti, využívá i ve vysokohorských oblastech při stavbě lyžařských chat.

Pokud jste o koupi zahradního nábytku z teaku přesvědčen již nyní, desítky produktů naleznete zde: www.bamboo.sk.

 1. Nebojte se ani škůdců
  Oleje a pryskyřice, které teak obsahuje, jej nechrání jen před počasím, ale slouží také jako repelenty proti hmyzu nebo terminům.
 2. Teakový nábytek nevyžaduje složitou údržbu
  Zahradní nábytek z teakového dřeva nemusíte barvit dokonce ani lakovat. Díky vysokému obsahu oleje teakové kousky blednou do krásné patiny, která působí přirozeně. Nemusíte se bát žádných výrazných skvrn.
 3. Teak je krásný a elegantní
  Teak má zlatavou medovou barvu. Postupem času se transformuje do elegantní patinošedé. Chcete-li blednutí předejít a toužíte po zachování původních odstínů, dodržujte jeden základní tip: vždy používejte přípravky určené speciálně na teakové dřevo.

Jinak nábytek ošetřujte pouze vlhkým hadříkem. Jednou nebo dvakrát ročně ošetřete speciálním olejem

Get in Touch

Další články autora

Práce na zahradě v dubnu

V dubnu se zahrádkáři v podstatě nezastaví. Letos trvá zima dlouho, takže to, co jsme nestihli v březnu, musíme dohnat právě teď. Péče vyžadují...

Luxusní zahradní nábytek

Teakový zahradní nábytek je jedním z nejlepších na trhu. Chcete vědět proč? Shrnuli jsme pro vás 4 výhody tvrdého dřeva – teaku. Určitě i vy...

Je výška plotu důležitá?

Dalo by se říci ano, i ne. Vše závisí na vašich preferencích, účelu oplocení a konkrétním pozemku. Dispozice pozemkuPokud se váš pozemek nachází v centru...

Reklama

Nejnovější články