Luxusní zahradní nábytek

Teakový zahradní nábytek je jedním z nejlepších na trhu. Chcete vědět proč? Shrnuli jsme pro vás 4 výhody tvrdého dřeva – teaku.

Určitě i vy toužíte po dokonalé zahradě. K ní patří nejen upravený trávník a záhony plné barevných květin, ale také kvalitní zahradní nábytek. Do venkovního sezení a dalších doplňků se vyplatí investovat. A pokud nechcete vyhazovat peníze jen tak, rozhodněte se pro kvalitní materiál. Jedním z nich je například teak, který je mimochodem trendem této sezóny a to zejména v kombinaci s kovem.

Zahradní nábytek z teaku
K tvrdým dřevům řadíme listnaté stromy. Teak je nejtvrdším, nejodolnějším a nejsilnějším z nich. Tím se stává vítězem pro ideální exteriérový nábytek, který vydrží desítky let. Už ve středověku se používal při stavbě lodí, dnes jej uvidíte zejména na jachtách a člunech.

A jaké jsou jeho nezaměnitelné vlastnosti?

 1. Zahradní nábytek z teaku je odolný vůči špatnému počasí
  Vynikající vlastností teakového venkovního nábytku je schopnost odolávat všem povětrnostním podmínkám. Jedná se o jeden z mála stromů na světě, které obsahují přírodní olej. A vlastnosti oleje zřejmě znáte:

odpuzuje vodu
brání deformaci
chrání před prasknutím
Nábytek do exteriéru z teaku snese silný déšť i krupobití, sníh, ale i spalující slunce, aniž by se změnily jeho vlastnosti.

Kromě zahradního nábytku a zmíněných lodí, se teak díky své odolnosti, využívá i ve vysokohorských oblastech při stavbě lyžařských chat.

Pokud jste o koupi zahradního nábytku z teaku přesvědčen již nyní, desítky produktů naleznete zde: www.bamboo.sk.

 1. Nebojte se ani škůdců
  Oleje a pryskyřice, které teak obsahuje, jej nechrání jen před počasím, ale slouží také jako repelenty proti hmyzu nebo terminům.
 2. Teakový nábytek nevyžaduje složitou údržbu
  Zahradní nábytek z teakového dřeva nemusíte barvit dokonce ani lakovat. Díky vysokému obsahu oleje teakové kousky blednou do krásné patiny, která působí přirozeně. Nemusíte se bát žádných výrazných skvrn.
 3. Teak je krásný a elegantní
  Teak má zlatavou medovou barvu. Postupem času se transformuje do elegantní patinošedé. Chcete-li blednutí předejít a toužíte po zachování původních odstínů, dodržujte jeden základní tip: vždy používejte přípravky určené speciálně na teakové dřevo.

Jinak nábytek ošetřujte pouze vlhkým hadříkem. Jednou nebo dvakrát ročně ošetřete speciálním olejem

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články