Matrace: Jak vybrat tu pravou pro pohodlí při spánku?

Jestliže si zařizujete novou postel, vždy byste výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. Matrace mají svou určitou životnost a nevydrží věčně. Jednou za čas byste proto měli vybrat nový model, případně i rošt. Tak si zajistíte zdravý spánek a pohodlí, aby vás už nečekala nepříjemná rána po nekvalitním spánku.

Vysoká kvalita

Když přijde na matrace, rozhodně byste neměli podceňovat kvalitu. Právě ta je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru. Mnohdy má samozřejmě vliv také cena, ovšem v této době můžete najít kvalitní produkty za dostupnou cenu. Neznamená to, že vysoká cena by automaticky znamenala vysokou kvalitu. Naopak i mezi levnějšími produkty můžete najít kvalitní lůžko, díky kterému okusíte kvalitní a pohodlný spánek.

Vhodné rozměry

Kvalita může být pro každého poměrně individuálním parametrem. Jednat se může o použité materiály, technologie a podobně. Konkrétní výběr je tak značně individuální. Ovšem při výběru se můžete řídit i rozměry. Standardní velikostí pro dvojlůžko je 180×200 centimetrů, pro páry však mnohdy stačí i o něco menší lůžko o šířce 160 centimetrů. Ty jsou vhodným kompromisem pro menší ložnice. Pokud se v noci rádi tulíte s partnerem, lze se vyspat i na posteli 140×200 cm. Jedná se však o poměrně malou postel a hodí se tak spíše pro občasné přespání.

Výběr roštu

Abyste mohli naplno využívat kvalitu matrace, je třeba vybrat vhodný rošt. V nabídce najdete lamelové a laťové rošty. Latě jsou pevné a neumožňují tak příliš pružit. Hodí se tak spíše pro pružinové produkty. Oblíbenější volbou bývají lamelové rošty. Jednotlivé lamely lze přizpůsobit tak, aby poskytovaly ideální oporu pro tělo. Často jsou vyztuženy v oblasti beder pro jedinečné pohodlí.

Výběr postele je komplexním procesem, který si žádá mnoho trpělivosti. Tato investice se vám však budoucnu rozhodně vyplatí.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články