Plazmový řezací stroj: Klíčové parametry, kterým je třeba věnovat pozornost

Plazmová řezačka je zařízením, které najde využití v různých oblastech. V každém případě je důležité vybírat kvalitní model, který svými parametry vyhoví vašim potřebám a stane se tak plnohodnotnou součástí vašeho vybavení v dílně.

Plazmový řezací stroj

Pro plazmový řezací stroj je velmi důležitý jeho výkon. Jestliže si nevíte rady, jaký výkon opravdu potřebujete, řiďte se dle toho, jaké materiály budete zpracovávat. Platí totiž obecné pravidlo, že na 1 mm tloušťky materiálu je potřebný výkon zhruba 3 až 5 A. Čím vyšší je tloušťka materiálu, tím vyšší výkon plazmová řezačka potřebuje. Jestliže budete řezat hliník či nerezovou ocel, je dobré k potřebnému výkonu přidat ještě zhruba 20 % navíc. Získáte tak jistotu, že výkon bude vždy dostatečný.

Kvalitní řezačka

Kromě jednotlivých parametrů byste se vždy měli zaměřit zejména na kvalitu řezačky. Výběrem spolehlivého modelu od ověřeného výrobce si ušetříte mnoho starostí. Vybírejte řezačku, která má snadno dostupné náhradní díly. Během práce se totiž vnitřní součásti přirozeně opotřebují a je nutné je nahradit. Při nákupu je proto dobré ověřit si dostupnost náhradních dílů, abyste s tím později neměli zbytečné starosti a náklady.

Plasmový řezací stroj

V neposlední řadě by vás měly zajímat také rozměry řezačky. Plasmový řezací stroj totiž nemusí jen stát v dílně. Pokud hledáte přenosné zařízení, které můžete vzít všude s sebou, pak vybírejte z řezaček kompaktních rozměrů. Oblíbenou volbou je invertorová plasmová řezačka. Díky použité technologii je lehká a malá, a tedy i snadno přenosná. Hodí se také mít řezačku se zabudovaným kompresorem.

Plazmová řezačka najde využití v různých oblastech. Výběr kvalitního modelu je velmi důležitý, získáte tak spolehlivé zařízení pro rychlou a precizní práci bez zbytečných starostí.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články