Jak vybrat nejvhodnější sedačku pro váš obývací pokoj?

Živé paměti sedačkám píší rodinné fotografie. Statisticky se sedačky v domácnostech mění přibližně každých osm let. Co o nás vypovídají a jak se rozhodnout pro tu nejvhodnější variantu pro náš interiér?

Sedačky tvoří tvář interiéru a určitě si rychle vzpomeneme, které modely nás na návštěvách zaujaly nebo svým konstrukčním řešením mírně potrápily. Chytřejší o vlastní zkušenosti si umíme lépe definovat, jaký kus přesně hledáme. Cenová škála se pohybuje od pár stovek eur až do několika tisíců. Pro začátek si proto stanovme cenový limit.

Online či osobně?
Navzdory úctyhodné nabídce sedaček na našem trhu je orientace v jejich nabídce poměrně nenáročná i díky online katalogům nebo vyhledávačům nábytku. Zpřehlednění sortimentu zajišťuje praktické rozdělení do jednotlivých kategorií. Podle vlastních preferencí si vyselektujeme dvou-, tří-, čtyř- a vícemístné sedačky a vybereme si styl. Dá se to dobře zvládnout iz pohodlí domova. Náročnější je na dálku získat konkrétní představu o kvalitě, struktuře a skutečném odstínu potahového materiálu.

Novou či z druhé ruky?
Na designérských fórech se čím dál častěji skloňuje slovo udržitelnost. Než máme malé děti nebo plánujeme štěně, můžeme vsadit dočasně i na sedačku z druhé ruky. Často se na inzertních portálech objevují také poměrně nové kusy, které si hledají dalšího majitele z důvodu různých životních změn. Nevýhodou je potřeba rychlé reakce v případě výhodné koupě či osobní odběr.

Určení správné velikosti
Při přechodném řešení, koupi nové či výměny staré sedačky za novou při modernizaci domácnosti vždy dbáme na její přiměřenou velikost.

Podle normy jeden sed počítá s šířkou 60 – 80 centimetrů as hloubkou sedačky 80 až 120 centimetrů včetně korpusu. Výška opěrky závisí na umístění sedačky v interiéru – u stěny, pod oknem nebo volně v prostoru. Do menších interiérů se hodí subtilní dvou- nebo třímístný model v kombinaci s taburetkou, případně s křeslem. Ve středně velkých a velkých prostorách můžeme sedačkou vkusně oddělit zónu obývacího pokoje od kuchyně. Velkorysé prostory lákají neomezenými možnostmi, takže se výběr adekvátní sedací soupravy zároveň stává lákavou designérskou výzvou. Vícemístná sedačka ve tvaru L, U nebo dvě sedačky oproti sobě jsou zde vítanou volbou.

Get in Touch

Další články autora

Práce na zahradě v dubnu

V dubnu se zahrádkáři v podstatě nezastaví. Letos trvá zima dlouho, takže to, co jsme nestihli v březnu, musíme dohnat právě teď. Péče vyžadují...

Luxusní zahradní nábytek

Teakový zahradní nábytek je jedním z nejlepších na trhu. Chcete vědět proč? Shrnuli jsme pro vás 4 výhody tvrdého dřeva – teaku. Určitě i vy...

Je výška plotu důležitá?

Dalo by se říci ano, i ne. Vše závisí na vašich preferencích, účelu oplocení a konkrétním pozemku. Dispozice pozemkuPokud se váš pozemek nachází v centru...

Reklama

Nejnovější články