Jak vybrat nejvhodnější sedačku pro váš obývací pokoj?

Živé paměti sedačkám píší rodinné fotografie. Statisticky se sedačky v domácnostech mění přibližně každých osm let. Co o nás vypovídají a jak se rozhodnout pro tu nejvhodnější variantu pro náš interiér?

Sedačky tvoří tvář interiéru a určitě si rychle vzpomeneme, které modely nás na návštěvách zaujaly nebo svým konstrukčním řešením mírně potrápily. Chytřejší o vlastní zkušenosti si umíme lépe definovat, jaký kus přesně hledáme. Cenová škála se pohybuje od pár stovek eur až do několika tisíců. Pro začátek si proto stanovme cenový limit.

Online či osobně?
Navzdory úctyhodné nabídce sedaček na našem trhu je orientace v jejich nabídce poměrně nenáročná i díky online katalogům nebo vyhledávačům nábytku. Zpřehlednění sortimentu zajišťuje praktické rozdělení do jednotlivých kategorií. Podle vlastních preferencí si vyselektujeme dvou-, tří-, čtyř- a vícemístné sedačky a vybereme si styl. Dá se to dobře zvládnout iz pohodlí domova. Náročnější je na dálku získat konkrétní představu o kvalitě, struktuře a skutečném odstínu potahového materiálu.

Novou či z druhé ruky?
Na designérských fórech se čím dál častěji skloňuje slovo udržitelnost. Než máme malé děti nebo plánujeme štěně, můžeme vsadit dočasně i na sedačku z druhé ruky. Často se na inzertních portálech objevují také poměrně nové kusy, které si hledají dalšího majitele z důvodu různých životních změn. Nevýhodou je potřeba rychlé reakce v případě výhodné koupě či osobní odběr.

Určení správné velikosti
Při přechodném řešení, koupi nové či výměny staré sedačky za novou při modernizaci domácnosti vždy dbáme na její přiměřenou velikost.

Podle normy jeden sed počítá s šířkou 60 – 80 centimetrů as hloubkou sedačky 80 až 120 centimetrů včetně korpusu. Výška opěrky závisí na umístění sedačky v interiéru – u stěny, pod oknem nebo volně v prostoru. Do menších interiérů se hodí subtilní dvou- nebo třímístný model v kombinaci s taburetkou, případně s křeslem. Ve středně velkých a velkých prostorách můžeme sedačkou vkusně oddělit zónu obývacího pokoje od kuchyně. Velkorysé prostory lákají neomezenými možnostmi, takže se výběr adekvátní sedací soupravy zároveň stává lákavou designérskou výzvou. Vícemístná sedačka ve tvaru L, U nebo dvě sedačky oproti sobě jsou zde vítanou volbou.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články