Jak si kousek toskánské atmosféry „ukrást“ jen pro sebe a nepřijít tak o dovolenkovou náladu

Slunce, širé výhledy, víno, olivové háje. Historie dýchá z každého koutu tak silně jako to slavné italské požitkářství. Ani vám se nikdy nechce vracet z dovolené zpátky? Už nemusíte. Zařiďte si domů s atmosférou Toskánska.

Autentičnost materiálů
Co se materiálů týče, vsaďte na originály a nechte je vyznít v celé své přirozenosti. Pocítíte tak energii čistého materiálu, která se překlopí i do vašich domovů. Neomítnuté cihly na stěnách? Ano, hodí se ke každému dekoru. Dřevo? Výborně, nechte ho však co nejvíce neopracované, možná pálené, ideálně však jen kartáčované a lehounce naolejované. Kámen? Jasné, kámen je základním pilířem italského designu. Ten však může být také broušený.

Jednoduše se řiďte dvěma pravidly. Nejvěrnější napodobenina je originál a zachovejte ve svých domech co nejvíce autentických prvků a materiálů. Konečně, inspiraci, co se materiálů týče, najdeme v Toskánsku na každém rohu.

Kuchyně v toskánském stylu s šedou kuchyňskou linkou, ostrůvkem z mramora, cihlovými stěnami a dřevěnými trámy

Pro dokonalou atmosféru
Svítidla určují charakter interiéru. Nenechávejte si vybírání lamp jako poslední aktivitu při zařizování svých domovů. Kupujte nápadité kousky rustikálnějších tvarů a jako materiály preferujte kov či ratan. Do jedné místnosti kombinujte takové, které něco spojuje, může to být tvar, materiál či barva.

bílý kuchyňský nábytek a kovový lustr s motivem vavřínových listů
Čím barevně neutrálnější základ, tím excentričtější světlo si můžete dovolit.

Křeslo jako pro princeznu
Nebojte se větších tvarů, ty prostě k italskému temperamentu patří. Ať už jako křeslo, nebo menší jídelní židle, použijete-li samet nebo manšestr, oblé tvary ještě více změkčíte a budou působit neuvěřitelně pohodlně. A o to vám doma přece jde. Pokud ostatní zařízení doladíte v subtilnějších liniích a velikostech, taková křesílka vyzní dobře nejen v domě, ale také v bytě. Pokud po nich pokulháte, směle do toho.

Vínotéka
Toskánsko bez vína? Není možné, jestli? Pokud jste za večery u vínku iu vás doma, určitě si pořiďte vlastní vínotéku. Pokud je však prostoru u vás pomálu a každý centimetr navíc se počítá, šupněte ji na zeď. Působí to lákavě, co řeknete?

S uměleckým nábojem
Za kolébku umění a designu je stále považována Itálie. Italové prostě vědí, jak se žije v krásně. Takže myslete na všelijaké busty či sochy inspirované starodávným uměním a kulturami, které jsou momentálně zcela v trendu, nebo na různé designové vázy či obrazy.

Pro romantické kuchyně
Takové keramické umyvadlo s viditelnou přední částí je perfektním doplňkem tradiční kuchyně a hodí se také na kuchyňský ostrov. Díky keramickému povrchu se snadno udržuje čisté a vy získáte více času na příjemnější věci. Dřez se stylově hodí nejen do domu, ale také do panelákových bytů zařízených ve venkovském či romantickém stylu. Jednoduše je to estetický a funkční detail, který dodá kuchyni šmrnc.

modře bílá kuchyně s ostrůvkem a velkým keramickým umyvadlem
Máte-li ostrov, zkuste dvojkombinaci barev na skříňkách. Modrou s bílou či šedou s bílou. Kuchyni to perfektně oživí. Zdroj: Studio Odette Kmeť Fedorová

Variabilita puffů
Pokud máte pocit, že se vám už nevejde konferenční stolek nebo že by mohl působit velmi masivně, zkuste taburetku. Je to super praktický kousek, kam usadíte návštěvu, je-li třeba, vyložíte si na ni nohy při dívání seriálu nebo pokud si koupíte tác stejných či menších rozměrů, jako je vrch taburetky, máte vyřešen i servírovací stolek. Jednoduše tác položte navrch taburetky.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články