3 důvody, proč si do koupelny dát udělat sprchový kout

Přemýšlíte, jestli do vašeho domu nebo bytu je vhodnější sprchový kout nebo vana? Nejste stále rozhodnuti? V tomto článku vám ukážeme 3 důvody, proč jsou sprchové kouty na míru ideální volbou.

Při výběru sprchového koutu máme většinou na výběr 2 varianty:
sprchový kout s vaničkou
zděný sprchový kout bez vaničky
V rámci rozměrů máte na výběr oblý tvar a hranatý tvar. Pokud má vaše koupelna nestandardní rozměry, neobávejte se. Sprchové kouty lze velmi snadno přizpůsobit téměř každé koupelně.

Vybrat si budete muset ještě mezi otevíracími a posuvnými kouty a rámovými nebo bezrámovými. Případně si můžete vyzkoušet bezdveřové sprchové kouty, které se těší v poslední době velké oblibě. Každé z nich má své plusy a minusy a také cenové rozpětí. O vhodnosti do vaší koupelny se poraďte se specialisty.

Úspora vody
Ve sprše většinou minete méně vody než ve vaně. Samozřejmě je to velmi individuální a spotřeba vody se liší od člověka k člověku. Ale při efektivním sprchování dokážete ušetřit ročně nemalé peníze.

Údržba
Velká část lidí si myslí, že sprchový kout vyžaduje velkou údržbu, ale není tomu tak. Údržba sprchového koutu je dokonce menší než klasické vany. Pokud navíc obsahují sklo odolné vůči vodnímu kameni, máte vyhráno.

Bezbariérový vstup
Nikdy nevíte, co nás čeká v budoucnosti. I když dnes jste fit a plný energie, za pár let nebo desítek let tomu tak být nemusí. Bezbariérový přístup zajisté oceníte, když budete starší, případně i při různých zraněních. U sprchových koutů nemusíte překonávat žádné větší překážky při koupání ve srovnání s vanou. Kouty jsou na stejné úrovni jako podlaha.

Šetří prostor
Díky sprchovému koutu dokážete v koupelně ušetřit spoustu prostoru. Ten můžete využít pro jiný nábytek, případně spotřebiče.

Kromě výhod má sprchový kout samozřejmě také nějaké nevýhody. Mezi ně patří i to, že se v něm nekoupete. Pokud patříte k lidem, kteří se rádi máčejí a při tom si třeba i čtou knihu, sprchový kout není pro vás vhodný.

Pokud potřebujete poradit ohledně sprchových koutů na míru, neváhejte kontaktovat specialisty z firmy Sklobau. Kromě kvalitních sprchových koutů nabízí také zimní zahrady na míru, skleněné dveře a stěny, skleněné zástěny, skleněné zábradlí, pochůzné sklo a zrcadla na míru.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články