5 nápadů, které do Vaší ložnice přinesou svěží změnu

Propagát na zdi či zábavná geometrie. 5 nápadů, které do vaší ložnice přinesou svěží změnuGalerie (11)Zdroj: Shutterstock
I malá změna může vést k dosažení velkého efektu. Jsou okouzlující! Umí pracovat s prostorem, jeho velikostí i atmosférou – tipy, které stojí za to!

1 Přírodní materiály a obklady
Do místnosti zaručeně přinesou tropickou nebo venkovskou atmosféru – záleží, zda dáte přednost bambusu, ratanu nebo proutí a slámě.

Kombinace více zemitých odstínů od zelené přes béžovou až po barvu skořicověčervené zeminy navodí v ložnici dokonale harmonickou atmosféru. Za mě tedy skvělá volba!
Kristýna, redaktorka

ložnice v pastelových barvách růžové, fialové a červené, s přírodními doplňky jako ratanový paravan, vyplétané svítidlo či pampová tráva
1 Máte v ložnici výrazné doplňky, barevné textilie nebo vzorovanou tapetu? Tak motiv na kobercích zvolte jemný, přímo nenápadný. Ať nesklouznete do kýče.
2 Paraván v našich ložnicích patří spíše mezi raritu, ale rozhodně jim dodá šmrnc. V případě ratanového materiálu i nádech exotiky. Zdroj: DFS

Vznešený spojenec
Tak lze označit obklad, kterým se rozhodnete dekorovat stěnu v ložnici. Ať už půjde o dřevěné obklady, jejich věrné imitace nebo obklady z cihly či přírodních kamenů. Na obkládání je ideální břidlice, vápenec, pískovec a travertin, ale originalitu rozhodně zaručí i odhalená zeď ve starém kamenném domě, který necháte neomítnutý.

Přirozené i barvené
Řeč je o dřevě. Vzpomínáte si ještě na tatranský profil? Ten se těšil mimořádné popularitě v devadesátých letech, především v podkrovních pokojích. Dnes jsou oblíbené štíhlé dřevěné lamely, které designéři s oblibou umisťují do svých návrhů. Je však třeba poznamenat, že jde o finančně poměrně náročnou okrasu.

Modern classic
Přesně takový koktejl luxusu a elegance lze v ložnici navodit dekorativním obkladem stěn s okrasným zdobením a lištami v barokním duchu. Moderní 3D obklady například s geometrickým vzorem pro změnu dopůjčí ložnici moderní nádech.

Přiváté z dálek
Pampová tráva, ratan, bambus či banánové listy… Nábytek, svítidla, ale i dekorace z těchto materiálů vnášejí do interiéru ojedinělé kouzlo. Jsem si jistá, že když je zkombinujete se světle modrou a pískovou barvou, když zavřete oči, uslyšíte i šum moře.

Dopřejte jim kontrast
Starorůžová rozhodně není prvoplánová a krásně působí jako součást dámského interiéru. Díky dalším použitým barvám z tmavého okraje palety lze podtrhnout její křehkost a něhu. V kombinaci s bílou a krémovou dosáhnete nadčasové elegance. S šedou nebo černou poutavé spojení.

Nenápadná síla
Tyto oku velmi lahodící odstíny béžové, světle šedé, ale i pudrové, růžové či něžné palety nudě odstínů fantasticky vyniknou iv malých místnostech. Pokud je sladíte s bílým stropem a podlahou s jemnou kresbou dřeva, dosáhnete vzdušného dojmu.

2 Propagát a beton
Unikátní podoba pohledového betonu jej postavila na piedestal v rámci designového použití v interiéru. Okrasné makramé jsme si oblíbili stejně.

Nemáte velký rozpočet, ale zároveň toužíte po unikátním vzhledu alespoň jedné ze stěn v ložnici? Toto je můj horký tip! Pořiďte si provázek, který ve stejných rozestupech natáhněte od podlahy po strop.
– Kristýna, redaktorka

ložnice v neutrálních tónech s bílými a černými textiliemi na posteli, béžovou stěnou na které je natažený provázek
1 Šedá a béžová patří mezi preferované odstíny, po kterých saháme v interiérech velmi často. Oživte je kontrastním dotykem černé!
2 Kulaté zrcadlo představuje v prostoru ženský element, pampová tráva vznešenou okrasu.

Pohledový beton
Přestože sám o sobě je poměrně nevýrazný, má matný šedivý povrch a vypadá jako nedokončená práce, se stále více těší oblibě. Je totiž variabilní! Můžeme ho barvit, lakovat, dekorovat, brousit, leštit, ale také škrábat. Jeho povrch může být rovný jako zrcadlo, ale také hrubý, zrnitý či plastický se strukturou dřeva a kůže.

Do mnoha stylů
Nespoutanost, síla a kreativita. Právě proto se nejčastěji používá v kombinaci s urbanistickým, ale také industriálním a moderním stylem. Raritou není ani ve venkovských interiérech.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články