Jak zútulnit byt či dům pomocí látkových rolet?

Toužíte po skutečně útulném domově, kde se budete cítit příjemně nejen vy, ale také všechny návštěvy? Váš byt nebo dům vám kromě nábytku a dekorací pomohou zútulnit také vnitřní látkové rolety.

Vytvořte si útulný domov a zažijte domácí pohodu
Útulný domov vytvoříte například vhodným rozmístěním nábytku v místnosti. Při zařizování pokoje dbejte na to, aby nábytek nebránil ve volném pohybu, sezení umožňovalo výhled a všechny dveře i zásuvky se daly pohodlně otevírat. Také výběr materiálů má vliv na vaše pohodlí. Zatímco přírodní materiály jako dřevo či textilie umocní hřejivý pocit, sklo či kov vzbuzují dojem čistoty. Velkou roli hrají také barvy. Interiér sladěný do dvou až tří jemných odstínů nebude působit rušivě a dopřeje vám odpočinek.

Při vytváření pohodového prostředí jsou neméně důležité také detaily. Správně zvolenými doplňky a dekoracemi můžete interiér nejen zútulnit, ale také ozvláštnit. Příchozí návštěvy jistě ocení i doplňky vlastní výroby, jako jsou svícny, květinové věnce či vázy, háčkované pokrývky nebo rámečky s rodinnými snímky. Holé stěny lze oživit obrazem, okna zase látkovými roletami.

dětský pokoj s látkovými roletami na velkoformátovém okně
Látkové rolety se hodí i na velkoformátová okna do ložnic i dětských pokojů Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.

Rolety den a noc jsou praktickým i dekorativním prvkem
Moderní alternativu k záclonám představují látkové rolety do oken. Jsou vhodné pro všechny typy oken včetně velkoformátových či vstupy na balkon a terasu a pomohou vám doma vytvořit útulnou atmosféru. Navíc poslouží i jako dekorace. Na výběr je totiž široká škála barev, dekorů a typů látek. Díky tomu se vnitřní rolety stanou designovým doplňkem vašeho domu či bytu. Jednoduše je sladíte s nábytkem i ostatními doplňky v místnosti. Ideální je vnitřní látkové rolety kombinovat s vnějšími roletami, které zachytí slunce ještě před okny a zabrání tak přehřívání interiéru.

Mnohostranné využití i způsob, jak zútulnit byt
Kromě toho, že jsou látkové rolety skvělým doplňkem, který dokáže rozjasnit pokoj a dodat mu útulnost, jsou také praktickým pomocníkem v boji s nepříjemnými slunečními paprsky. Můžete tak pohodlně regulovat přísun denního světla. Stažené rolety vás navíc ochrání před pohledy cizích lidí.

Látkové rolety se vyrábějí z textilií s různou propustností světla. Široké využití vám přinesou tvz. rolety den a noc, které je ideální si pořídit například do ložnice. Jejich látka je totiž dvojitá a střídají se na ní plné a průsvitné pruhy. Díky tomu docílíte pomocí látkových rolet den a noc jak zastínění, tak i úplné zatemnění místnosti. Dokonalou tmu dosáhnete také pomocí tzv. blackoutových látek.

Pohodlné a bezpečné ovládání pro útulný domov
Látkové rolety můžete ovládat manuálně pomocí řetízku nebo v případě motorického pohonu na dálkové ovládání. Pokud chcete roletami zastínit okna dětského pokoje, můžete si pořídit také rolety bez šňůrek nebo se šňůrkami, na které děti nedosáhnou. Budete tak mít ovládání rolet stále pod kontrolou bez obavy, že by se děti do řetízku mohly zamotat a uškrtit se. Rolety do oken dětského pokoje navíc můžete nechat potisknout a děti tak překvapit motivem jejich oblíbeného filmového či knižního hrdiny.

Vnitřní látkové rolety si můžete nechat namontovat pomocí konzol, kde je hřídel s navinutou látkou viditelná. Instalaci rolet na stěnu nebo strop usnadňuje montáž pomocí podkladového profilu. Látka rolety může být také ukryta do designové kazety. Rolety se vyrábějí na míru a získáte na ně prodlouženou záruku 4 roky.

Get in Touch

Další články autora

Pořiďte dětem do dětského pokoje krásné, barevné, kvalitní a levné komody

Většinou si přejeme, aby měly děti pokojík plný barev, příjemného vybavení, které je kvalitní a funkční. Také chceme, aby se jim v pokojíku líbilo, rády...

Elektro revize: Pro bezpečný chod elektrospotřebičů

Pravidelné revize jsou klíčové pro bezpečnost při práci. Lze díky nim výrazně minimalizovat riziko zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto kontroly zařízení, které mohou včas...

Šťavnaté grilované kuře – 3 rady, jak na to!

Křupavá kůrčička, šťavnaté voňavé maso… Také byste si rádi ugrilovali celé kuře, ale zatím jste na to neměli odvahu? Ničeho se nebojte a pusťte...

Reklama

Nejnovější články